strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak
Kampinos-Kamień Kobendzy-Granica

Ruszamy z Warszawy pętla autobusowa na Górczewskiej;
następnie dojeżdżamy autobusem 719 do Leszna tam przesiadamy się w busik prywatny do Kampinosu (możliwe oczekiwanie około 1 godziny)
Wysiadamy w Kampinosie przy stadionie. Następnie kierujemy się w stronę Sochaczewa. Po kilkunastu metrach na drzewie po prawej szlak niebieski;
Rozpoczynamy wędrówkę właściwą
Niebieskim szlakiem przez Olszowieckie Błota do Granicy
Żółtym szlakiem im.Padlewskiego (Kacapska Droga) dochodzimy do Rzepowej Góry
Żółtym szlakiem nadal prosto do Posada Demboskie
Dochodzimy do Demboskich Gór i skręcamy na zachód
Teraz idziemy szlakiem czerwonym aż do Dębu Kobendzy (przy dębie pomnik kamień ku czci profesora Kobendzy - Kamień będzie odnowiony przez nasz klub)
Wracamy tą sama drogą do Posada Demboskie
Żółtym do Rzepowej Góry - Kanał Łasica
Dalej Kacapską drogą aż do parkingu w Granicy
Trasa mierzy 25,5

Bardzo malownicza trasa, dla osób które nie mają czasu na poznawanie puszczy tu mamy wszystko, no prawie wszystko w pigułce. Bardzo malowniczy mostek na kanale Łasica. W czasie okupacji Hitlerowskiej przejście przez mostek groziło śmiercią.Na kanale Łasica ustanowiona była granica III Rzeszy i Generalnego Gubernatorstwa. W tamtych latach stał tu posterunek Żandarmerii niemieckiej. Dalej po lewej stronie można zaobserwować małą szkółkę Cisów, które są stale przywracane Puszczy Kampinoskiej. Na polanie Posada Demboskie jeden z najstarszych dębów w puszczy i bodaj najtęższy. W dawnych latach stała tu leśniczówka. Niedaleko wał na którym były tory dawnej kolejki leśnej. Po drodze do kamienia Kobendzy mijamy po prawej samotna mogiłę. W okolicy Dębu Kobendzy, dość ponuro. Zmurszałe ławeczki i obrośnięty glonami z ledwo widocznym napisem kamień postawiony tu w roku 1968. Staraniem klubu chcę osobiście kamień odnowić jeszcze na jesieni w roku 2011.
Przy kacapskiej drodze bardzo malownicze bagna (jest szansa na spotkanie z Królem Puszczy Kampinoskiej - Łosiem). Polecam
główna strona nasz_kpn ciekawe trasy
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...