strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


BEZMYŚLNOŚĆ
Forum
Zapraszam do wyrażenia Waszej opinii na temat wandalizmu w kampinosie.
szwendak
23-01-2012 14:42:55
hr
Im więcej wiochy i przybłędów w Warszawie tym częściej będziemy oglądać takie obrazki. Tacy ludzie masowo nacierają na puszczę poszukując tutaj tego co zostawili u siebie. Jest na to tylko jedna rada. Jak najmniej popularyzować KPN, bo niedługo zacznie on przypominać zatłoczony dukt w Lesie Kabackim szczególnie w dni świąteczne szczególnie we wschodnich rubieżach KPN. Czy naprawdę nam na tym zależy? A może prościej (...) Rozdajmy ulotki o puszczy pod metrem w centrum w godzinach szczytu. Będziemy mieć jeszcze więcej nieproszonych, przypadkowych gości co zostawiają takie rekwizyty jak ten tutaj na powyższym zdjęciu (...) Z pozdrowieniami dla rasowych turystów.
Długodystansowiec
14-03-2012 11:27:38
hr
\"Człowiek pierwotny żył z przyrodą i z przyrody. Stawiał swój dom, jak stawiał bóbr, zaopatrywał się w łup jak ryś lub wydra, karmił się owocami i ziarnem jak ptaki, gromadził zapasy jak chomik, ale jej nie niszczył. Lecz gdy rozmnożył się zbytnio i spotężniał, stał się dla niej plagą jak myszy lub szarańcza. Wtedy, ujrzawszy ją odartą z wesołej zieleni, obaczył się i zatrzymał\"
Jan Gwalbert Pawlikowski.
Długodystansowiec
14-03-2012 11:39:21
hr
Piękne słowa. Taki widoczek jak ten na zdjęciu to niestety nie jest odosobniony przypadek dewastacji w KPN. Wielokrotnie spotkałem się ze zniszczonymi ławeczkami, czy wiatami turystycznymi. Podobnie sprawa ma się z niektórymi drogowskazami. A śmieci w Kampinosie - ostatnio jest już lepiej ale i tak często na obrzeżach lasu widuje się worki z przeróżnymi świństwami. Powinniśmy pamiętać, że ta Puszcza była tu wiele lat przed nami. Niestety ludzka działalność przyczyniła się do ogromnego wyniszczenia tego pięknego kompleksu leśnego. Władze Parku starają się jak mogą aby choć troszkę przywrócić nam pradawną PUSZCZĘ. Nie przeszkadzajmy w tym.
szwendak
14-03-2012 12:59:28
hr
Kolejny przykład na bezmyślną urbanizację i destrukcję to wydanie zgody na budowę wielkiego osiedla mieszkaniowego w Lipkowie (przy skrzyżowaniu z szosą na Koczargi)Jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śniło, by przy kościele powstały takie budowle. Cóż coraz więcej z pewnością będzie ubywać otuliny (szczególnie na wschodzie KPN) na rzecz deweloperskich budynków dla ludzi, którzy sypią groszem. Myślę, że te osiedla masowo powstające na skrajach KPN robią większe spustoszenie niż te wioski zagubione głęboko wśród lasów (Ławy, Bieliny, Zalasek, Zamość, Sady Kierz) które musiały zostać wyludnione kilka lub kilkanaście lat temu. Różnica jest taka, że w owych wioskach mieszkało po kilkanaście osób, a w takich \"molochach\" mieszkają tysiące, którzy traktują swoje otoczenie nie tylko jako odpoczynek, ale i miejsce głośnych pijackich imprez i wycieczek huczącymi qadami. Czy nikt naprawdę tego nie widzi? A może po prostu to nikomu nie przeszkadza w obecnym, zwariowanym świecie gdzie liczy się tylko kasa i duży, betonowy dom z pustaka (...)
Długodystansowiec
14-03-2012 13:16:29
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...