strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Gdzie jest wiosna?
Witajcie. Podczas ostatniej szwendki postanowiłem odszukać pierwsze oznaki wiosny. Zadanie po części się udało, co możecie zobaczyć na kilku fotkach poniżej. Zauważyłem jednak, że chyba wiosna w tym roku nie przyszły tak gwałtownie, jak to nie raz miało miejsce. Dopiero powoli otwierają się pączki i pojawiają pierwsze listki. Zauważyłem też pojedyncze kwiatki zawilców.  W tym czasie możemy posłuchać puszczańskiego koncertu Żurawi. Kilka par można podpatrzeć w okolicach  kanału Zaborowskiego na zachodniej granicy Obszaru Ochrony Ścisłej Debły.  Dziwne jest natomiast to, że zwykle o tej porze roku część szlaków była sukcesywnie zalewana. W tym roku nawet w okolicach Zaborowa Leśnego, czy wilczej strugi jest dość sucho. Nie spotkałem ani jednego miejsca, w którym przejście było by w nawet małym stopniu utrudnione. Może to być spowodowane bardzo małymi opadami śniegu pod koniec zimy. Miejmy nadzieje, że nie wypłynie to negatywnie na rozwój roślinności w tym roku. Plusem może być jedynie to, że im mniej wody wśród leśnych sadzawkach, tym mniejsza będzie populacja komarów tego lata. Jeszcze kilkanaście dni i przyroda ruszy pełną parą, a wtedy wyprawa leśnymi szlakami będzie prawdziwą uczta dla zmysłów.
Forum Forum Forum Forum Forum Forum Forum Forum
szwendak
06-04-2016 16:11:47
hr
W okolicach Zaborowa Leśnego i Wilczej Strugi może być,jak na tę porę roku,dosyć sucho. Nie wiem jak teraz,ale 2 tygodnie temu na zachodnich krańcach puszczy na zielonym pieszym szlaku wiodącym z Żelazowej Woli do Borowej Góry,za wsią Kirsztajnów przy drugiej odnodze Kanału Olszowieckiego było takie rozlewisko,że nie dało się przejść dalej bez zamoczenia obuwia. Ale i tak na przełomie zimy i wiosny puszczańskie bagna trochę zapełniły się wodą,bo na początku zimy były w absolutnej większości wyschnięte.
Wg prognoz wiosna zapowiada się dosyć deszczowa,co oczywiście pozytywnie wpłynie na rozwój wegetacyjny roślin.

Fajne zdjęcia:) Pozdrawiam.
GOŚĆ
06-04-2016 17:40:25
hr
Dobre pytanie gdzie jest wiosna? Bo ciepłej wiosny w kwietniu chyba się nie doczekamy
GOŚĆ
22-04-2017 14:48:29
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...