strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Kampinoska wieża widokowa
Dla czego w Kampinoskim Parku Narodowym nie ma ani jednej
wieży obserwacyjnej dla turystów? Czy nie zastanawialiście się kiedyś nad tym?
Ostatnio oglądałem zdjęcia takiego obiektu ulokowanego w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Widoki z takiej wieży mogłyby być niezapomnianym przeżyciem dla kampinoskich
turystów. Jeszcze 15-20 lat temu większość lasów Kampinosu była zdecydowanie
niższa. Pamiętam widok Warszawy ze szczytu Łużowej Góry, piękny widok na
bezkresne lasy z Góry Ojca. Może ktoś pamięta wspaniałe widoki z Ławskiej Góry.
Niestety czas nieubłaganie pędzi do przodu i te niegdyś piękne widoki odeszły już
w przeszłość. Czy nie można by postawić, choć jednej takiej wieży
obserwacyjnej na którymś ze wzniesień Kampinosu?  Wiem, że wydatek byłby pewnie nie mały. Ale
czy można przeliczać piękne widoki i możliwość jeszcze lepszego poznania naszej
ojczystej przyrody na pieniądze? Może kiedyś doczekamy się takiego miejsca.

szwendak
27-11-2012 14:11:07
hr
Co do Góry św. Teresy to ostatnio odwiedzili to miejsce dwaj nasi klubowicze. Niestety jeszcze nie dodali fotek ale mam nadzieję, że podzielą się z nami tymi widokami. Ja sam mam lekki lęk wysokości ale może bym się przełamał. Powinniśmy jednak pamiętać o względach bezpieczeństwa. Prawdziwy taras, czy właśnie wieża widokowa to miejsce specjalnie do tego przeznaczone.Dostrzegalnia PPOŻ jest dość niebezpiecznym miejscem, wystarczy jeden zły krok i nieszczęście gotowe.
szwendak
28-11-2012 14:15:23
hr
Na starszych mapach były zaznaczone punkty widokowe np. na zamczysku,ale obecnie drzewa przesłaniają widok.Jest kilka miejsc gdzie bym chętnie widział wieże dla turystów,może sprawę trzeba zgłosić w Dyrekcji Parku?Jako miłośnicy puszczy powinniśmy unikać wchodzenia tam gdzie niewolno,na łużową górę czy na wieże przeciwpożarowe.
GOŚĆ
28-11-2012 14:30:03
hr
Też tak myślę, że nie powinno się np. wchodzić na Łużową Górę. Ale pamiętam, że jako jeszcze naprawdę młody kilkuletni miłośnik puszczy, zapuszczałem się w to miejsce z bratem lub z ojcem. Widok był wtedy naprawdę zapierający dech w piersiach.
szwendak
28-11-2012 14:33:29
hr
Bez przesady z tymi fałszywymi krokami. Trzeba uważać, mieć trzy punkty podparcia i da się radę. Ja też mam lęk wysokości , albo raczej mam zdrowy rozsądek , który mówi mi że jak jest się na ziemi , to nie można się potłuc upadając. A na wieży PPoż , na górze , trzęsą mi się kolana. I tak mi się miękko robi w nich. Ale może po to się pcham tam wysoko , by to poczuć? A co do wieży widokowej dla wszystkich , to mam mieszane uczucia. Takie same , jak wtedy , gdy myślę o popularyzacji Kampinosu. Miło jest mi się dzielić swoimi odczuciami związanymi z tym lasem, ale niechciałbym przekonać do niego zbyt wielu , by później nie musieć się przepychać w tłumie na szlaku. A taka wieża zwabiłaby zapewne mnóstwo ludzi. Na szczęście jest telewizja i większość może pogapić się w ekran. A ja sobie wyjdę do lasu.
Kuba
28-11-2012 23:07:08
hr
Ja tam gdy chcę popatrzeć na las z góry wdrapuję się na wieże przeciwpożarowe i wierze ,że nikt mnie nie złapie. Bo coś czuję , że nie jest to legalne, choć jak przekonałem się w zeszłym roku na górze św. Teresy - popularne. Musiałem odstać w kolejce, co prawda krótkiej , by móc się wspiąć wyżej. Ale przede mną szły dwie dziewczyny , więc nie żałuje. Choć nie polecam wspinania się za kimś i patrzenia na tego kogoś gdyż piasek z podeszew szybko znajduje drogę do oczu.
Widok z góry przepiękny.
Kuba
28-11-2012 9:49:56
hr
\"Bez przesady z tymi fałszywymi krokami\"?Są miejsca w parku gdzie ludzi niespotka się przez cały dzień,w takim miejcu wieża by niebyła oblegana.Co do tłumu w lesie to południowo-wschodnia część faktycznie oblegana,wystarczy 15km.postawić taką wieżę od parkingu a napewno niekturym niebędzie się chciało iść.pozdrawiam. Paweł
GOŚĆ
29-11-2012 10:24:07
hr
(do przody) do przodu - ORTOGRAFICZNY CZUWAK
GOŚĆ
01-12-2012 12:46:50
hr
GOŚĆ
08-08-2013 14:14:58
hr
Na wieżę obserwacyjną na górze św. Teresy jest zakaz wstępu... ale w pogodne dni jest z niej piękny widok na WARSZAWĘ i nie tylko!!!
GOŚĆ
19-03-2020 18:22:07
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...