strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Międzynarodowe filmowanie Puszczy
Forum
Przedsięwzięcie było związane z projektem Medialne Mazowsze, który jest
realizowany przy Warszawskiej Szkole Filmowej i współfinansowany
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Priorytetu RPO WM Działania 6.2.

Jednym z elementów projektu jest Mazovian Film Tour (MFT) -
niekomercyjne przedsięwzięcie, które służy promocji województwa
mazowieckiego w Polsce i na świecie. W ramach MFT 6 reżyserów i
operatorów z 3 europejskich szkół filmowych spędzi tydzień
objeżdżając najbardziej atrakcyjne miejsca Mazowsza i realizuje
krótkie reportażowe formy filmowe według założonego scenariusza. W
rezultacie powstanie cykl filmów, które zostaną następnie
zmontowane w Warszawskiej Szkole Filmowej i zaprezentowane między
innymi w ramach Targów Medialne Mazowsze.

Z międzynarodową
ekipa filmową oraz z leśnikami i strażnikami parku spotkałem się na
parkingu w Roztoce.
Operatorka przyjechała ze Słowacji a reżyser z Hiszpanii

Następnie przeszliśmy leśnymi ostępami w okolice Babskie
Górki. Po drodze odpowiedzieliśmy ekipie na kilka pytań związanych tak z
sama Puszczą jak i z Mazowszem. W okolicach Babskiej Górki czekał na nas
inny leśniczy który podwiózł nas swoim samochodem do Sosny Powstańców.
Ekipa nakręciła kilka ujęć i wysłuchała bardzo wyczerpujących informacji
związanych z tym historycznym miejscem. Następnie udaliśmy się do OOŚ
Zamczysko. Kolejne ujęcia i lekcja przed średniowiecznej historii tych
terenów. Z tego miejsca udaliśmy się w okolice OOŚ Pożary gdzie ekipa
nakręciła przepiękną Sosnę Królowej Bony. W tym miejscu nasza przygoda
filmowa niestety musiała dobiec końca. Szkoda, że mieliśmy tak mało
czasu na pokazanie piękna tego zakątku naszego kraju. W niespełna 4
godziny nie byliśmy w stanie zobaczyć nawet małego wycinka piękna
tutejszej przyrody. Może jeszcze kiedyś innym razem...<br><br>teraz czekamy na owoce tej pracy i końcowy film o Mazowszu.  
szwendak
04-09-2014 10:07:14
hr
Witam. No właśnie zawsze mnie to nurtowało, czy należy wszystkim pokazywać piękno tego zakątka czy nie? Z jednej strony mogło to by być dobre. Pokazało by społeczeństwu,że można zachować skrawek prawie nie naruszonych lasów, bagien. Można by pokazać, że obok nas żyją dzikie zwierzęta, że to dla nich powstał ten Park Narodowy. Ale faktycznie z drugiej strony może to spowodować napływ turystów, którzy niestety nie zawsze zachowują się tak jak powinni. Może to mieć faktycznie zgubny rezultat dla zwierząt które żyją na tym terenie. Ja sam jestem czasami zły jak w weekend na szlakach jest tak dużo turystów. Nie można wtedy tak naprawdę poczuć ducha tych lasów. Nie wiem tak na prawdę co powinniśmy robić czy upowszechniać takie miejsca pokazywać ich piękno czy raczej starać się je ocalić jak najdłużej od presji człowieka?
szwendak
12-09-2014 10:48:22
hr
Powiem jedno. Popularyzacja tego zakatka przyczyni sie tylko do degradacji tego pieknego zakatka kraju. Sam SZWENDAKU zapewne nie chcesz tabunow ludzi i ton smieci w puszczanskich lasach. Takich miejsc jak PUSZCZA KAMPINOSKA sie nie upowszechnia!!!
GOŚĆ
12-09-2014 1:52:01
hr
Proponuje duzy bilbord na rotundzie, że są jeszcze takie miejsca tak blisko trzy milionowego miasta. Wkrótce puszcza kampinoska szczególnie na wschodnich rubiezach bedzie przypominala las kabacki lub szlak na morskie oko. Prosze sie nad tym zastanowić bo juz w tej chwili na znakowanych szlakach nie ma spokoju.
GOŚĆ
12-09-2014 19:08:50
hr
W 4 godziny to jednego rezerwatu nieda się pokazać nie wspominając o KPN,jestem zdania że zainteresowane osoby wiedzą o naszej puszczy i reklamy,filmy nie wywrą na nich wrażenia a ktoś kto mieszka "daleko" może zainteresuje się tym zakątkem Mazowsza i zrobi 2-godzinną wycieczkę po niektórych atrakcjach,ducha okolicy jednak nie odnajdzie,ani na filmie,ani w "biegu" przez atrakcje...Łazik leśny.
GOŚĆ
13-09-2014 14:27:04
hr
Hmm...Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej, Macieja Ślesickiego i Bogumiła Lindy LATERNA MAGICA.No niezłe magiki.Tego Maćka to zupełnie nie kojarze ale zapytam starej to ona zna tych gwiazdoróf tevałenoskich to może będzie wiedziała a tego Linde to chyba kojarze z różnumi typkami najczęściej z marginesu z krzywą gębą i zaciśniętymi zembami i wymachującym jakimś nożem albo giwerą.No i ma jeszcze dolną warge naciągniętą na górną szczęke chyba poto żeby mu nie wypadła.Ale żem myślał że on forse ma bo w głupich filmach gra a okazywa sie dziat bo założył fundacje.A po pszemianach to jusz wiadomo że czym większy dziat i gołodupiec tym większą fundacje zakłada żeby żyć z głupszych od siebie.Ale żeby taki fundator łaszczył sie na te bagna i piachy kampinoskie to mnie dziwi wielce, no chyba że chce unje wzruszyć tom kampinoskom nędzą i wyszarpnąć jakiś grosz to by pasowało.A szwędak to tak zupełnie bezinteresownie oprowadzał ich po tej kampinoskiej nędzy? s poważaniem jednak ludzie mają jeszcze gest.
GOŚĆ
22-09-2014 14:30:10
hr
Widzę tu dość kontrowersyjny wpis. Ale to forum jest dla wszystkich. Byle tylko bez przekleństw to noc nie będziemy moderować.
Tak filmowców oprowadzałem, a dokładnie to im towarzyszyłem całkowicie bezinteresownie. Kocham ten zakątek naszego kraju, szkoda, ze Gość nazywa go Nędzą kampinoska. Ja osobiście się z tym nie zgadzam. Jest to bardzo urokliwe i pełne piękna miejsce.
szwendak
22-09-2014 15:29:18
hr
Wypowiedź nie na temat gościa co Ślesickiego niezna -ja też niekojaże człowieka, ale żeby puszcze nazwać nędzą to albo nidy tu nie był albo nielubi takich co fundacje zakładają,raczej to drugie...leśny łazik.
GOŚĆ
22-09-2014 16:54:45
hr
Oj pszepraszam za zbyt szczerom wypowiedź ale żem myślał że jednak jestem miendzy swymi to żem tak bes krempacji sie wypowiedział.W zasadzie też zwrusza mnie to urokliwe i pełne piękna miejsce ale jeśli idzie o prawde materjalnom to musze pszyznać że nieras te miejsce mni siem śni i ftedy budze siem z przerażenia bo nawet we śnie nie wygląda ono urokliwie i pięknie no chyba że ktoś może uznać te opuszczone i rozwalające się kurze chatki przedstawiane na blogu pani Dąbrowskiej jako coś urokliwego.A tak między nami to podobnie wygląda ta cała puszcza kampinoska i cała ściana wschodnia a myśle że pewno i nie za długo cała Polska będzie podobnie wyglądała.Ale co mnie obchodzi ściana wschodnia jak tuż za opłotkami wielkiej Warszawy można spotkać takie obrazki.No to jest może ostatnia okazja żeby sobie obejrzeć te domki na blogu pani Dąbrowskiej a że są w takim stanie że wszystko widać jak na dłoni to proszę sobie popatrzeć z czego one są zbudowane.No z cienkich desek i tapety, utkane mchem a podłogi z linoleum z odzysku.No i dalej już można sobie wyobrazić z czego ci ludzie tam żyli.Ano w zasadzie wszyscy dojeżdżali do pracy , a jak dojeżdżali jak tam nawet drogi nie ma a w jesieni i zimie też musieli dojechać.Żeby choć trochę zrozumieć jak to wyglądało to każdy może sobie zobaczyć urywek z filmu Barei na yutube pod tytułem droga do pracy http://www.youtube.com/watch?v=66N26mdpmBg.Jak sie nie wyświetli to prosze wpisać na yutube ,,droga do pracy barei,,No a dojeżdżali do Sochaczewa, Ożarowa, Żyrardowa, Warszawy, Ursusa, Huty Warszawa, FSO na Zeraniu no i wszędzie i nigdzie nie było za daleko.Jak sie żywili to najlepiej mówi taka piosenka której pamientam tylko kilka słów, Tańcuj budnik boś ty letki , bo pożerasz same betki, a budnica także samo , bo pożera same siano.No i ta puszcza podobnie wygląda jak ci ludzie którzy tam mieszkali.Zaprawde wzruszające i piękne widoki.Choć nie przecze że kiedy zieleń pokryje to bagno i piachi albo śnieg to nawet ładnie to wygląda z daleka s poważaniem.
GOŚĆ
22-09-2014 19:50:13
hr
Strona kampinoski szwendak nie zajmuje się chyba tym czy w latach 50-tych ktoś rowerem jeździł z Sierakowa do pracy do Huty.Mój las jest piękny mieszkam tu od zawsze i jakiś zgorzkniały człowiek nie będzie mi mówił że tam James piaski czy bagno,byłeś PAN ze szkolną wycieczką w parku bielańskim,to się PAN nie wypowiadaj..z poważaniem łazik leśny.
GOŚĆ
23-09-2014 19:14:31
hr
Oooj Wielce szanowny PANIE ŁAZIKU LEŚNY, jakiś zgorzkniały człowiek??? a dla mnie to jesteś Pan zakochany w tym grajdole i przez to zupełnie nie wiarogodny.Opierajmy się na faktach spisanych na tej stronie szwendaka.I tak wielce znaczący temat ,,Legendy Kampinosu,, albo,,Stary zapomniany leśny zwyczaj,, następnie ,,Tajemnicze kopce,, nic Ci to jeszcze nie mówi?. No to czytajmy dalej ,,OSTRZEŻENIE,, widziałeś Pan w normalnym lesie spadające konary???albo,,NOCLEG W KAMPINOSIE,,a w nim dwa ostatnie wpisy dające wiele do myślenia, pusty namiot obok czerwonego szlaku i tajemnicza pani w śmierdzącej Ładzie.Każdy uważny czytelnik już w tej chwili nie ma wątpliwości , że coś tu się nie zgadza.Kto ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to może sobie obejrzeć dokument szwendaka na yutube ,,Nowy film szwendaka,,link na tej stronie a jeśli jeszcze nie dowierza że to nie jest żadna puszcza to chyba taki dokument filmowy też na yutube jak ,,Udostępnianie Kampinoskiego Parku Narodowego S2 Odcinek 4 Na Tropie Tv Trwam,, nie pozostawia żadnych złudzeń.Już sam zwiastun napawa przerażeniem- Szybko uciekające słońce z nad tego przeklętego miejsca; zwierzęta jedzące zamarzniętą glebe, barbarzyńsko wycinane drzewa i ten osobnik ze strzelbą ukryty w zasadzce oraz 70 centymetrowy dwustronny sztylet!!!.No przecież ja tego nie wymyśliłem to jest w dokumencie filmowym! No i czym dalej tym straszniej.Niby zwyczajny las ale to tylko tak się wydaje z daleka.W zbliżeniu widać upiorną plątanine żywej i martwej materji a potem nagle ukazuje się zjawa łudząco przypominająca kobiete, ale o niej potem.2-ga minuta filmu- na polanie można zorganizować sobie piknik, ognisko, tylko trzeba mieć zezwolenie (dyrektora parku).Poruszanie się po parku możliwe jedynie tylko w miejscach gdzie są pomalowane drzewa(nazywają to , szlaki turystyczne). 4ta minuta- zwracam uwagę że pani chodzi przeważnie bokiem lub tyłem i zachęca żeby położyć się na kocyku na mokrej trawie.5 min 17 sek- czarny szlak turystyczny (piekielny) pani idzie pierwszy raz normalnie do przodu i zachęca żeby iść za nią bo będzie sucho.8min- w zbliżeniu widać że nawet trawa poci się i płacze w tym suchym miejscu a mrówki bezskutecznie szukają wyjścia z tej matni biegając w różnych kierunkach.I bardzo znamienny moment 8min i 34sekunda filmu zbliżenie drogowskazu!.Drogowskaz pokazuje dwa różne kierunki a każdy prowadzi na cmentarz (na marginesie powiem że w tej niby puszczy każda droga w końcu prowadzi na cmentarz)a w ręku pani widać wyraźnie korbkę. 9 min 45 sek- tajemniczy pojazd z zupełnie zaciemnionymi szybami przemyka drogą, wszystki zaś drogi prowadzące w las są zablokowane szlabanami, pani idzie bokiem a potem tyłem do przodu.11 min 50 sek- pani kręci korbką i porusza się bokiem lub tyłem. Starczy!, od samego patrzenia dostaje zawrotów głowy!.Jeśli jeszcze teraz PANU ŁAZIKOWI wydaje się że jest to normalna puszcza to zaczne podejrzewać że sam jest napędzany korbką.Przecież tam nawet kaczki zanurzają głowy w wode , usiłując popełnić samobójstwo!.Ostrzegam też przed panią usiłującą zwabić dotego lasu nie ostrożnych turystów, może zostać po nich tylko pusty namiot i buty.
GOŚĆ
24-09-2014 14:15:52
hr
Witaj ponownie tajemniczy Gościu. Może Ty nie kochasz naszej Puszczy ale my tak. Proszę nie obrażaj się za to na nas i na ten zakątek naszego kraju. Nam się tu podoba i tyle. A film o którym piszesz jest przygotowany dla nowych turystów, którzy albo jeszcze nie odwiedzali Parku Narodowego albo robią to bardzo sporadycznie. Nie ładnie jest też nazywać kobietę zjawą. Faktycznie może nadużywamy w naszych wypowiedziach słowa Puszcza Kampinoska. Tak kampinoski Park Narodowy nie jest Puszczą w encyklopedycznym znaczeniu. Ale jest to nazwa zwyczajowa przyjęta od lat w potocznej mowie.
szwendak
24-09-2014 15:45:12
hr
Ja się nie obrażam na nikogo i rozumiem że w zasadzie miłość wszystko usprawiedliwia.Jeśli chodzi o kobiete to może lepiej będzie brzmiało nazwanie jej świtezianką no bo coś w jej poruszaniu się jest nie ziemskiego.A że Kampinowski Park Narodowy nie jest puszczą to się z Panem zgadzam.Poza tym pamiętam jak wędrowałem kiedyś nocą przez tą (puszczę).Księżyc świecił jasno i dokładnie widziałem dwa wilki siedzące na środku ścieżki.Było strasznie ale nie uciekłem (bo już było by po mnie) tylko szedłem dalej z duszą na ramieniu i zjerzonym włosem i odmawiałem modlitwe do anioła stróża.W ostatniej chwili te nieruchomo siedzące wilki zmieniły się w cień od księżyca i tak przeszedłem szczęśliwie dalej.Fama głosi że tam prawie pod każdym drzewem można znaleźć kości ludzkie a jeśli się idzie cicho to można usłyszeć śpiew podobny do tego http://www.youtube.com/watch?v=_SPHgprtON4.Jeśli Pan potrafi zamieścić tu aktywny link na yutube to prosze wpisać tam głos i Faliszewski to śpiewa, nazywa się ,,głos,, Więcej w tym lesie nie byłem bo mam za słabe nerwy na takie wycieczki i s poważaniem dedykuje Panu i Szanownej Małżonce ten głos ;)
GOŚĆ
24-09-2014 16:47:55
hr
Dlaczego niewiarygodny? Zakochany jestem może w kilku miejscach w KPNie inne lubię i sporo jest miejsc gdzie niebywam.Filmik 11 minut czy ile tam nawet jak by nagrodę Oskara dostał to mnie by g...o obeszło wychowałem się tu i niejeden kąt znam,i mogę Pana zapewnić że to nie grajdół.Kaczki popełniają samobójstwo? a to ciekawe dlaczego? Łazik leśny.
GOŚĆ
25-09-2014 17:05:30
hr
Wielce czcigodny Panie Łaziku ja to dobrze rozumiem że każda pliszka swój ogon chwali ale film to film, to jest jak by nie było dokument i tam widać dokładnie że kaczki zanurzają głowy w wodzie bo chcą sie utopić.A później taką kaczke jedną czy drugą zeżre dajmy na to lis i już żadnego dowodu nie ma.No i mówią potem że kaczki odleciały na zime do ciepłych krajów.A ja moge Panu pokazać że kaczki nigdzie nie odlatują tylko tam gdzie im dobrze to sobie siedzą przez całą zime nawet na lodzie ,jak to ma miejsce w parku łazienkowskim albo kilku innych miejscach.Nawet łabędzie siedzą na lodzie na bałtyku.A moja babcia to chodowała kaczki i one zawsze jadły z korytka a wode popijały z miski i nigdy nie chciały się utopić.Więc gość ma racje i nie wiem czemu Pan tak się dziwi?Wielka miłośniczka przyrody Danusia P.
GOŚĆ
26-09-2014 14:11:18
hr
Witam,jeśli jest Pani tą Danutą P. Która prowadziła blog podobny do "kampinoski szwendak" to zna się pani na ptakach bardzo dobrze,ale co z tymi kaczkami? Komentarze zamieniają nam się powoli w forum.pozdrawiam łazik leśny.
GOŚĆ
26-09-2014 17:25:54
hr
Może o kaczkach wypowiem się innym razem, zresztą muszę się skonsultować z kolegą który habilitował się z kaczek na UWM bo dotychczasowa wiedza z powodu ocieplenia zmieniła się diametralnie jeśli chodzi o zwyczaje ptaków i innych zwierząt.Natomiast jeśli idzie o Puszcze Kampinowską to rzeczywiśce Gość ma dużo racji.Przecież taki Paryż ma Lasek Buloński i nie jest to w żaden sposób poniżające ani dla Paryża ani dla Lasku Bulońskiego a tu zaraz Puszcza Kampinowska.Wyrażny przerost prostaty nad zdrowym rozsądkiem.Bardziej przystająca do realnych warunków wydaje się nazwa Lasek Kampinowski ale żeby było oryginalnie to proponowała bym nazwać ten kompleks leśny też od wsi położonej koło Kampinosu jako Zalasek.Było by bardziej swojsko i realniej. ;D)
GOŚĆ
26-09-2014 19:55:24
hr
Witam,trzeba bybyło cofnąć się do lat 50-tych i zapytać się osoby decydujące o nazwie tego terenu,może lepiej brzmi,oficjalnie...ale kto to wymyślił pozostaje zagadką taką jak :dlaczego Truskaw jest poza granicami parku a Sieraków jest do wykupienia ,dla mnie zagadka,obie wsie są w podobnym położeniu...zagadka.łazik leśny czy tam puszczański pozdrawia.
GOŚĆ
27-09-2014 18:23:54
hr
Gadanie, gadaniem ale przy takim naporze ludzi na Warszawę wkrótce we wschodniej częsci wyrosną bloki i zamiast łosi spacerować będą mamy z wózkami. Reklamujcie dalej to miejsce...
GOŚĆ
28-09-2014 8:11:33
hr
Za komuny nikt rowerem do huty nie jeźdźił,ludzie mieli fundowane bilety na PKS.Jak rano jechałem do Nowin,to prawie cały autokar to byli hutnicy wracający z nocnej zmiany.Wieczorem wracałem z tymi którzy jechaki na noc do roboty.Tak było,jakieś 30 lat temu...
GOŚĆ
24-11-2014 20:51:47
hr
szwendak
28-01-2015 11:29:00
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...