strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Na Miny - Szczukówek
Witajcie. Byłem ostatnio w okolicach miejsca zwanego Na Miny. Wędrowałem w stronę uroczyska Szczukówek. Niby nic nadzwyczajnego ale tym razem zostałem miło zaskoczony. Droga która jest najczęściej dość mocno podmokła i błotnista tym razem okazała się do przejścia. Droga została podsypana piaskiem rzecznym z dodatkiem jakiegoś drobnego żwiru. Nawierzchnia jest podniesiona o kilkanaście centymetrów i wyrównana. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Okazało się, że dobra nawierzchnia jest tylko na odcinku około 200 metrów. Dalej szlak jest dość trudny do pokonania. Głębokie koleiny, błoto i bardzo ślisko. Miejmy nadzieje, że to tylko chwilowe i przejściowe i na wiosnę odnawianie drogi zostanie dokończone.
Forum Forum
szwendak
12-12-2016 11:14:59
hr
Rok temu ten odcinek drogi wyglądał fatalnie i tylko dzięki temu, że w grudniu 2015 roku mało padało, to udało mi się przejść tą drogą nie budząc sobie mocno obuwia. Najważniejsze, żeby teraz po tym odnowionym odcinku drogi nie jeździły auta, bo w przeciwnym razie trzeba będzie ponownie ją odnowić.
GOŚĆ
13-12-2016 10:49:22
hr
Na żółtym szlaku między Opaleniem a Michałówką też wysypano na drogę piasek rzeczny. Ładnie to wygląda,ale w praktyce nie zdaje egzaminu. Na tym odcinku żółtego szlaku są miejsca zniszczone przez auta i zwierzynę. Piasek rzeczny najlepiej nadaje się do piaskownicy dla dzieci lub do zaprawy murarskiej służącej do tynkowania budynków,a nie na trwałe wyrównanie i utwardzenie drogi. Do tego najlepszy byłby żwir,który jednak jest droższy. Pewnie jak zwykle poszło o koszty,dlatego użyto tańszego surowca.
Obawiam się,że odnowiony odcinek zielonego szlaku między Na Miny a Szczukówkiem po pewnym czasie będzie wyglądał podobnie. Szkoda,bo czasami warto zainwestować więcej w dobry materiał na utwardzenie i wyrównanie drogi,niż później co jakiś czas ją poprawiać.
GOŚĆ
15-12-2016 14:12:47
hr
Między OOŚ Nart a Pożary na szlaku prowadzącym do Zamczyska jest także wysypany piasek. A właściwie drobny żwirek. Pewnie jest jeszcze kilka innych miejsc w puszczy gdzie błotniste odcinki szlaków utwardzono w ten sposób.
GOŚĆ
17-12-2016 15:40:31
hr
Witam, to nie piasek rzeczny tylko pospółka.
GOŚĆ
01-02-2017 9:15:36
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...