Nowa broń na kleszcze i komary
Forum
Co do komarów to są ich tu naprawdę niezliczone rzesze, na szczęście spotkanie z nimi w naszym kraju wiąże się co najwyżej z przykrym swędzeniem i nieustającym bzyczeniem koło ucha tak już spotkanie z kleszczem może być naprawdę nieprzyjemne i zgubne w skutkach. Niestety te maleńkie owady mogą stać się przyczyna zachorowania na
boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu. Nie chcę Was straszyć ale jak
to się mówi lepiej zapobiegać niż leczyć. Ostatnio wpadł mi w ręce nowy
środek na kleszcze który moim zdaniem też doskonale chroni przed
komarami. Środek firmy Bros na odzież. Tego specyfiku nie rozpylamy na
swoje ciało a np. na buty, spodnie, koszulkę.Jak na razie kleszcze mnie omijają na komary też to działa za pewne za sprawą zastosowania w składzie substancji DEET. Poniżej mały oficjalny opis tego produktu.


Aerozol o podwójnym działaniu, nie tylko
odstrasza, ale również zabija kleszcze. Do stosowania na odzież i
obuwie, działa od razu po zastosowaniu. Zapewnia długotrwałą ochronę -
efekt ochronny utrzymuje się na ubraniu nawet do 20 dni.


A Wy co stosujecie na komary? Może jakieś domowe sposoby?
szwendak
10-06-2015 12:13:53
hr
GOŚĆ
17-12-2015 19:11:06
hr
Witam.
Co prawda sezon na komary już się skończył(chociaż ze względu na ciepły grudzień widuje się jeszcze pojedyncze osobniki),to jednak napiszę co ja stosuję na te uciążliwe owady. Dwa lata temu wybrałem się na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej,do Granicy koło Kampinosu. Oczywiście zaopatrzyłem się w standardowy środek przeciwko komarom (Bros lub Off - dokładnej nazwy już nie pamiętam),który nie był skuteczny. Miejscowy leśnik polecił mi preparat o nazwie Mugga,w który swoich pracowników zaopatruje KPN.Wobec tego przed kolejną wyprawą do puszczy postanowiłem go kupić.Znalazłem go w pewnym sklepie wędkarskim w Warszawie,jednak pracownik owego sklepu polecił mi Repel 50 DEET free,tłumacząc,że Mugga używana jest do odstraszania komarów tropikalnych,natomiast Repel świetnie sprawdza się w polskich warunkach.Wobec tego zaopatrzywszy się z ten środek,udałem się na kolejną wycieczkę do puszczy z nadzieją,że jednak komary będą omijać mnie szerokim łukiem.I ku mojemu miłemu zaskoczeniu tak się stało. Co prawda co jakiś czas musiałem się opryskiwać tym środkiem,gdy przestawał działać,ale i tak jestem z niego zadowolony.

A jeśli chodzi o domowe sposoby na komary,to skuteczne są olejki eteryczne pozyskane między innymi z trawy cytrynowej i eukaliptusa.Zresztą w internecie jest sporo stron,z których można dowiedzieć się jak skutecznie odstraszyć komary i inne uciążliwe owady.
GOŚĆ
17-12-2015 19:11:34
hr
REPEL 50 Deet free ten środek na komary jest dobry a nie przereklamowany bros. Można go kupić w sklepie wędkarskim.
GOŚĆ
16-04-2017 20:07:09
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...

glowna ; Nowabronakleszczeikomary_dQRk5 ; Nowabronakleszczeikomary_dQRk5