strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Punkt wypadowo-noclegowy
Dołączył do nas ostatnio nowy klubowicz i już zadał nam pytanie. Wątek
ciekawy i wart poruszenia. Już kiedyś o tym pisaliśmy ale może coś się
pozmieniało w tym temacie. Poniżej treść pytania.
Witam
Wszystkich.
Czytając
i przeglądając wasza stronę oraz forum zauważyłem ze przewija się
temat braku noclegowni w puszczy i okolicach.Dlatego zadam Wam pytanie
co sadzicie o pomyśle takowego miejsca w Górkach Kampinoskich.Czy
byłoby to dobre miejsce wypadowe lub odpoczynkowe przed wyruszeniem w
drogę.Piszcie proszę,ewentualnie podrzućcie pomysł według Was
najlepszego miejsca na punkt wypadowy.

Pozdrawiam Łukasz:)
szwendak
23-08-2013 8:36:19
hr
Cześć

Extra super pomysł - jestem za tak jak i moi znajomi. To idealne miejsce, prawie na środku puszczy. Wszędzie można by ruszać z tego miejsca. Nocleg to by było to. Warunki nie muszą być super wystarczy standard mega turystyczny. Jakieś pokoiki 2 osobowe za nie duże pieniążki i biznes sam się robi. Do tego można by jeszcze dodać małe poletko namiotowe. Oczywiście musi być dostęp do łazienki, prysznic. Bo po paru godzinkach na szlaku warto by z niego skorzystać. Ja pisze się już jako pierwszy gość.
szwendak
25-08-2013 15:27:50
hr
Kiedys było super schronisko PTTK w kampinosie i kilka obiektów PTSM ale to lata głebokiej komuny.Jak widac miała pewne zalety...
GOŚĆ
07-10-2013 13:48:32
hr
Osobiście preferuję wycieczki jednodniowe, tj. bez noclegu.
Ale zainteresowanym podpowiadam, że baza noclegowa w puszczy, jak najbardziej, istnieje. Tak na chybcika, co mi się samo nasuwa na myśl:
Górki Kampinoskie - przy plebanii, vis a vis kościoła,
Cisowe, przy polu biwakowym - agroturystyka (spartańska, ale pod dachem).
Stara Dąbrowa - ZHP,
Stara Dąbrowa - pokoik gościnny przy sklepie.
Łubiec - schronisko młodzieżowe.
Izabelin - hotel przy siedzibie dyrekcji KPN.
Kampinos - luksusowa, choć bynajmniej nie droga, agroturystyka; w budynku, w którym na parterze jest kwiaciarnia (samo centrum miejscowości).
Kampinos - drugi budynek, po przekątnej ww.
Julinek - obiekt byłego ośrodka szkoleniowego cyrkowców.
ITD.
Myślę, że jeszcze więcej można by znaleźć na stronach internetowych gmin Leszno, Kampinos, Izabelin, Czosnów, Leoncin i Brochów.
Stały Bywalec
02-12-2013 17:48:34
hr
Nawiązując do tego, co napisałem (powyżej) 2 dni temu - dość zwięzłe, ale dokładne informacje nt. bazy noclegowej, wraz z nr. telefonów, można znaleźć na str. 337 - 341 przewodnika po Puszczy Kampinoskiej autorstwa Lechosława Herza, wydawnictwo Rewasz, wyd. III aktualizowane, Pruszków 2012.

A tak w ogóle - b. polecam ww. książeczkę, będącą w istocie małą encyklopedią Puszczy Kampinoskiej.
Stały Bywalec
04-12-2013 10:45:38
hr
Witajcie. Kolega Stały Bywalec ma rację co do książki Pana Lechosława Herza. Od tej pozycji, od jej wcześniejszego wydania tak naprawdę rozpoczęła się moja przygoda z Puszczą Kampinoską. Oczywiście wcześniej bywałem w Kampinosie nie raz, już od dzieciństwa byłem zarażonym tym lasem. W tej okolicy urodził się mój Ojciec i to on pierwszy raz zaprowadził mnie w ostępy leśne. Przewodnik "PUSZCZA KAMPINOSKA" pomógł mi zrozumieć czym jest tak naprawdę ten podwarszawski las. Dla mnie jest to prawdziwy pomnik naszej Polskości.
szwendak
04-12-2013 11:54:10
hr
Co do punktów noclegowych, to jest z tym dość różnie i niestety przeważnie dość słabo. Niestety brakuje takich miejsc jak w Tatrzańskim Parku Narodowym. A może ktoś z Was nocował w Puszczy Kampinoskiej. Proszę podzielcie się waszymi wrażeniami, gdzie nocowaliście jakie były warunki jaka cena. Pozdrawiam.
szwendak
04-12-2013 11:56:24
hr
http://www.kampinoska.waw.pl/agroturystyka/index.html?PHPSESSID=7m7l7u6pp3k7s8nojhnerjrd24

http://www.puszczakampinoska.pl/informacje.html?PHPSESSID=7m7l7u6pp3k7s8nojhnerjrd24

Pod ww. linkami można znaleźć sporo informacji nt. bazy agroturystycznej = noclegowej w Puszczy Kampinoskiej. Znak równości postawiłem ze względu na bliskość Warszawy, z której (i z jej okolic) wywodzi się chyba nie mniej niż 95 % miłośników puszczy. A takowi wpadają tu zazwyczaj na krótkie, tylko weekendowe pobyty (najczęściej 1 lub 2 noclegi).
Jak już pisałem, osobiście jestem zwolennikiem jednodniowych wypadów do puszczy. Po przejściu 15 - 30 km (w zależności od pogody i pory roku) wsiadam do swojego lub miejskiego samochodu, aby noc spędzić we własnym łóżku na Ochocie. Jestem bowiem dosyć „wygodnicki” - w ciągu dnia mogę się przemoczyć, zabłocić, generalnie „upieprzyć i złachać”, ale wieczór (choćby i późny) pragnę mieć już taki „mieszczański”. W Bieszczadach, gdzie bywam 2 razy w roku, też mam bazę raczej nie spartańską. I nie wynika to z mojego wieku, lecz bardziej z charakteru. Nawet w latach studenckich unikałem koczowania pod namiotem.

Ad rem. Kolega Szwendak zadał pytanie o wrażenia z noclegu w Puszczy Kampinoskiej. Otóż 2 razy (kilka lat temu) zrobiliśmy z małżonką i przyjaciółmi wyjątek od ww. reguły i zanocowaliśmy w miejscowości Kampinos - z okazji tzw. długich weekendów. Było to w „Myśliwskim Dworku” pp. Sieczkowskich, ul. Chopina 17. Tel. 227250017, kom. 693334380 (przepisane z zachowanej wizytówki). Zapamiętałem warunki dość luksusowe: dla gości wyodrębniona część domu - na piętrze 2 pokoje z łazienkami i 2 pokoje z jedną wspólną łazienką, a na parterze obszerny aneks gastronomiczno-wypoczynkowy, z zapleczem kuchennym oraz ... biblioteką. Ceny, jak zapamiętałem, były dość przystępne - poniżej 30 zł od tzw. osobodoby. No, ale to już było kilka lat temu (bodajże w 2008 r.).
A dlaczego tam nie jeżdżę? Ano dlatego, że w Warszawie mamy w domu kota, którego nie odważyłbym się tam zabrać. W hallu stoi bowiem duża skórzana kanapa, w sam raz na kocie pazurki. Poza tym mógłbym tam trafić na innych „agroturystów” z psem, a to już byłby wielki konflikt.

I tyle. Reasumując - nie podzielam opinii nt. szczupłości bazy noclegowej w puszczy i na jej obrzeżach. Dowodem - linki zamieszczone na wstępie.

Pozdrawiam i do ew. zobaczenia na szlaku. Wstępnie wybieram się do PK w najbliższą niedzielę, 8 grudnia.
Stały Bywalec
05-12-2013 11:22:49
hr
Świetny punkt na nocleg a nawet pobyt weekendowy, z wiatami, drewnianą toaletą, pompą z wodą i miejscem na namiot jest w Cisowem. To mini pole namiotowe "w trawie", bez udogodnień, nie dla wybrednych cempowiczów, tylko dla szwendaków. Tam też można zamówić dla dzieci kulig. Już od kilku lat. Szlakiem czerwonym z Górek, przez kanał Ł-9,na skrzyżowaniu z krzyżem w lewo (szlak idzie w prawo) i do końca, ostatnie gospodarstwo. Bardzo ładne miejsce.
Polecam.
GOŚĆ
04-02-2014 12:08:30
hr
W 2009r nocowałem z grupą fotografów przyrody w byłej szkole cyrkowej w Julinku. Warunki może nie luksusowe, ale dla mnie wystarczające. Ja akurat lubię ośrodki przypominające lata PRLu, bo przypominają mi dzieciństwo :). W każdym razie pokoje są ok, PRL najbardziej przypominają toalety. Nie jest drogo, na dole jakby w piwnicy jest całkiem przyjemna salka w której można zorganizować posiłek.
Generalnie dla mnie w KPNie brakuje parkingów. Ja chodzę zawsze z ciężkim plecakiem fotograficznym i w związku z tym nie pokonuję długich dystansów. Niestety rozmieszczenie i ilość parkingów skutecznie zmusza do łamania przepisów i narażania się na nieprzyjemności zupełnie niepotrzebnie.
toron27
12-02-2014 8:57:14
hr
Cześć Toron27. Pamiętasz może jakie tam były wtedy ceny? Masz może jakieś namiary na nich (mail-telefon). Co do parkingów to chyba nie jest aż tak źle. Może zachodnia część faktycznie bardzie uboga.
szwendak
13-02-2014 12:59:08
hr
Cześć. Ma może ktoś namiar na wyżej wspomniane miejsce w Cisowem?
GOŚĆ
31-05-2015 16:44:14
hr
Odpowiadając na wpis powyżej: Ja znalazłam taki namiar: Pole namiotowe Cisowe k. Górek tel. 515-173-295. Nie wiem, czy aktualne. Jak tam najłatwiej się dostać dysponując komunikacją publiczną + własne nogi?
GOŚĆ
18-06-2015 2:36:07
hr
To ZHP w Dąbrowie Starej to działa?
Przechodziłem tam niedawno ciągnięty nostalgią (kolonie 40 lat temu) i nie wyglądało jakoś zachęcająco.
P.
GOŚĆ
30-06-2015 15:15:12
hr
w tej chwili nie działa - jest remont
GOŚĆ
14-07-2015 21:23:22
hr
Jeżeli informacja się jeszcze przyda:
Pole namiotowe w Cisowem odwiedziłem na początku czerwca 2015 r. Działa nadal. Docierałem tam drogą mocno okrężną (stąd potrzebny był mi nocleg), ale w miarę szybko dotrze się dojeżdżając komunikacją do Kampinosu, potem przez Granicę i dalej żółtym szlakiem (Kacapska Droga).
Telefon też aktualny.

Z innej beczki:
Zna może ktoś z Was jakąś agroturystykę albo miejsce biwakowe między Granicą a Famułkami Brochowskimi?
GOŚĆ
21-08-2015 12:31:44
hr
a ja jestem spaczony: polecam dzikie noclegi, w opuszczonych chatach lub ambonach myśliwskich (niektóre całkiem luksusowe), no i w fortach ;)

Baza noclegowa w okolicach KPN i wsiach w samym parku jest całkiem spora: agroturystyk na północnym zachodzie jest sporo. Oczywiście większość 1-2km od granicy parku.

Problemem jest prawo KPN zabraniające przebywania w Parku po zmroku - tym samym wykluczające biwakowanie (chociaż są wyjątki - polany namiotowe w Roztoce, Zielonej Karczmie, Opaleniu itp)

Mnie w KPN brakuje tzw "bazy". Osoby obyte z górami kojarzą pewnie darmowe schrony składające się z parteru - stół i dwie ławy, oraz poddasza - drewniana podłoga na 4 karimaty. Zamykane od wewnątrz. Czesi mają tego sporo, ale i u nas trochę tego jest.

Mnie się widzi właśnie taka wiatko-bazo-schron. Chroniący przed deszczem i zamykany od wewnątrz. Darmowe i klimatyczne. A rano wczesna pobudka i wio w poszukiwaniu jeleni.

Fajnie byłoby też gdyby jedną ze starych chat dyrekcja KPN przeznaczyła na potrzeby turystów (np w Krzywej Górze). O murowanych budynkach PANu w tej okolicy nie wspominając.
Tam można by zrobić świetne schronisko w stylu górskim dla turystów. Wreszcie Warszawa miałaby swoje miejsce na slajdowiska podróżnicze, sylwestry, kuligi i bazę na biegówki.

Roztoka i Truskaw trochę działają w tym kierunku ale to jest zbyt niemrawe i zbyt blisko Warszawy. ZHP w Dąbrowie ok (sklep na przeciwko lepszy) ale zbyt blisko asfaltu.

A tyle leśniczówek leży odłogiem... zapomnianych... :/
GOŚĆ
23-10-2015 17:03:06
hr
jeszcze jeden temat:
dlaczego nikt nie zainteresuje sie chata stolecznego klubu tatrzanskiego? w lawach maja ten bialy domek.
wykorzystuja go jedynie 2 razy w roku na krotkie posiadowki z winem.
z racji wieku wiekszosci czlonkow rozumiem ze nie jest tak latwo wziac inicjatywe i cos tam zrobic ale moze znajda sie chetni fani puszczy kampinoskiej i im pomoga?
Miejsce jest w sam raz na mala baze turystyczna

tu kilka zdjec:
http://www.skt.waw.pl/galerie_2/michalki_2015/michalki_2015.htm

Mosze SKT zechce rozwinac swoja puszczanska dzialanosc...

no chyba ze oni chca celebrowac jedynie swoje towarzystwo...
GOŚĆ
24-10-2015 4:58:07
hr
Zostawiłbym ten jeden mały biały domek dla SKT i tych wspaniałych ludzi. Niech celebrują swoje towarzystwo. A jak komuś żal, niech się do nich przyłączy. SKT przyjmuje w swoje szeregi.
GOŚĆ
29-10-2015 10:40:15
hr
ale tendencja wiekowa i ilosciowa wsrod czlonkow SKT jest taka ze niedługo to ten domek bedzie stal pusty.

Ja rozumiem ze to wspaniali ludzie ale formula SKT jest taka ze mlodzi nie chca dolaczac do takich klubow i stowarzyszen. To nie jest wina mlodego pokolenia ze sie zmienily jego potrzeby tylko wina instytucji typu PTTK czy SKT ze nie nadazaja za zmieniajacym sie swiatem.

Uwazam ze jest to kolejny przyklad zmarnowanego potencjalu turystycznego w puszczy i okolicach warszawy...

Czy na facebooku mozna znalezc informacje o imprezach organizowanych w Bialym Domku przez SKT? Czy oferuja oni cos dla mlodszych pokolen ? Czy towarzystwa turystyczne ktore maja w swoich statutach popularyzacje turystyki i pielegnowanie wlasciwych postaw turystycznych robia cos w tej materii??? nic atrakcyjnego. a imprezy komercyjne (na orientacje, masa biegowkowa, bieg rzeznika) pokazuja ze jest zainteresowanie sportem i turystyka za ktore ludzie chca placic olbrzymie pieniadze.

PTTK, SKPB, SKG, SKT, i wiele innych stowarzyszen i fundacji nie robia NIC!

Dlaczego w Białym Domku nie ma slajdowisk z wypraw? Dlaczego nie ma tam bazy np dla rajdow na orientacje(piesze, biegowe itp)? Dlaczego do SKT nie zapisuja sie mlodzi ludzie???

Dlatego bo te instytucje dzialaja jak Kola Gospodyn Wiejskich, ktore swoim stylem skutecznie zniechecaja ludzi w wieku 15-45 lat.
Bialy Domek to w zasadzie prywatny ogrodek dzialkowy kilku osob dobrze bawiacych sie w swoim towarzystwie... po co do nich dolaczac?
GOŚĆ
04-11-2015 21:28:57
hr
W Julinku (julinek.com.pl) spędziłam wraz z mężem dłuższy weekend w październiku, warunki po niedawnym remoncie są super! Zarówno pokoje, jak i restauracyjka na dole są bardzo zadbane. A i jedzenie pyszne! Do Roztoki blisko, zostawiliśmy samochód na parkingu na cały dzień i ruszyliśmy na zachód. Z tego co pamiętam w Roztoce też jest fajna agroturystyka, nadal działa, a w Starej Dąbrowie istotnie był remont w tym roku.
Pozdrawiam, Kasia
GOŚĆ
19-11-2015 21:55:54
hr
duzo osob wtedy spalo w Julinku??
pusto tam?

Zawsze mnie ciekawilo kto spedza tam noc.
Mozna tam wpasc na piwo?
GOŚĆ
25-11-2015 17:16:44
hr
GOŚĆ
04-05-2016 19:56:59
hr
W Julinku otworzono park linowy więc kiełbaski i piwo są w każdy weekend.
W restauracji posiłki na zamówienie (np. obiad chyba musisz zamówić przed 10.00), czy podają tam piwo lub przekąski - nie wiem ale wątpię.
Generalnie pusto tam ale obiekt (w tym hotel) działa.
P.
GOŚĆ
06-05-2016 14:25:20
hr
Im dalej na zachód puszczy tym większe zapotrzebowanie na baze,bo komunikacje praktycznie ukatrupiono.Chyba już nic nie podjeżdża do np.Kromnowa.Więc raczej nie tyle Ławy co powiedzmy Famułki,tam jakaś chatka turysty.
GOŚĆ
08-06-2016 16:39:29
hr
Informacje z 29.09.2016. Pokoiku nad sklepem w Starej Dąbrowie nie namierzyłem.Czy chodziło o sklep vis'a'vis ośrodka ZHP?
Ośrodek ZHP praktycznie nie funkcjonuje, tak odpowiadali w dwóch sklepach.
Jest ponoć agroturystyka: Stara Dąbrowa 11. Na początku miejscowości 500m przed ośrodkiem ZHP.
Pole biwakowe w Cisowej działa. Realnie rzecz biorąc dostawienie tam schronu na 4 osoby, że stołem, kozą rozwiązało by problem (takich schronów jest mnóstwo w Skandynawii). Może lobbować u właściciela Cisowej?

Z pozdrowieniami

Michał Pietrzak
GOŚĆ
26-09-2016 18:52:01
hr
Stawiałbym na pole biwakowe w Cisowym. Piękna okolica cisza i błogi spokój. Miało coś powstać w Górkach ale nie wiem czy coś z tego wypaliło. Jeżeli ktoś jest z daleka to zawsze można spróbować przenocować w Julinku.
GOŚĆ
15-11-2016 11:48:22
hr
Czy ktoś wie, jak jest z legalnością nocowania na wspomnianych wyżej polanach namiotowych w Roztoce, Zielonej Karczmie? W Roztoce niby miejsce jest- ale czy wolno? A Zielona Karczma? Pierwsze słyszę,żeby tam ktoś nocował...
Ambasador
08-12-2016 23:18:31
hr
W Roztoce trzeba za to zapłacić (nie pamiętam już ile),jak również płatne jest grillowanie,rozpalenie ogniska i parkowanie auta. Z tego co wiem jest to teren prywatny,stąd te opłaty.
Co do Zielonej Karczmy i innych miejsc podlegających pod KPN,to nie wiem jak jest z legalnością nocowania. Wiem natomiast,że są w puszczy wyznaczone miejsca,w których można rozpalić ognisko,tylko potrzebna jest do tego zgoda dyrektora KPN. I jest to oczywiście płatne. Myślę,że więcej informacji w tym temacie można znaleźć w siedzibie KPN w Izabelinie.
GOŚĆ
09-12-2016 16:30:53
hr
GOŚĆ
19-01-2017 13:32:48
hr
Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego można przebywać od świtu do zmierzchu. Co za tym idzie, nocleg jest wykluczony. Noc jest dla prawowitych mieszkańców lasu (dzikich) i nie należy im przeszkadzać. Przynajmniej w nocy niech mają spokój. Polany wypoczynkowe na terenie KPN służą do pobytu w ciągu dnia.
GOŚĆ
19-01-2017 13:37:29
hr
nie prawda. Proszę doczytać regulamin parku
GOŚĆ
19-03-2017 9:52:48
hr
Pole biwakowe w Cisowym już nie funkcjonuje.
GOŚĆ
12-09-2018 10:07:26
hr
Witam

Dawno tam nie byłem. Fajne 9 spokojne miejsce na odpoczynek praktycznie w środku puszczy. Jaka może być tego przyczyna. Może uda mi się tam pójść w tamte okolice w przyszłym tygodniu to może się czegoś dowiem.

Pozdrawiam
Paweł
szwendak
12-09-2018 10:44:47
hr
Pani właścicielka po prostu zrezygnowała z udostępniania posesji.
GOŚĆ
26-09-2018 14:33:52
hr
Potwierdzam, rozmawiałem z właścicielem. Sprzedali posesję i wyprowadzili się. Wielka szkoda, punkt był świetny.

Michał Pietrzak
GOŚĆ
30-10-2018 9:20:40
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...