strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Zniszczone Bobrowe tamy
Ostatnio natknąłem się w poszukiwaniu ciekawostek o Puszczy Kampinoskiej na artykuł na stronie gazeta.pl , przeczytałem i osłupiałem.!!!

Okazało się, że w ostatnich dniach w okolicach gminy Czosnów zostały zniszczone tamy Bobrów (na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego). Jest to czyn naganny, a nawet nielegalny i niezgodny z prawem. Mieszkańcy bronią swych kwestii tłumacząc,że ich domy są ciągle podtapiane ale ja się zastanawiam, przecież Bobry żyły na terenie Kampinosu od zawsze. Przez jakiś okres co prawda ich nie było ale zostały reintrodukowane do Puszczy 26 kwietnia 1980. Więc nie są na tych terenach nowymi mieszkańcami.
Może trzeba jak za dawnych lat sprowadzić niemieckich lub holenderskich którzy posiadali umiejętność gospodarowania w takich warunkach.
Sam już nie wiem jak oceniać takie postępowanie.
Nasz Kampinos naprawdę nie jest dużym kompleksem w skali całego kraju. Pozwólmy niech ta garstka zwierzątek ma tam spokój i miejsce do przeżycia. Czy chcemy, żeby nasze wnuki ogladały np. Bobry tylko na starych ilustracjach. ?
szwendak
31-08-2011 10:56:08
hr
Tamy na Łasicy rozwleczone ciągnikami...to było wspaniałe miejsce,spiętrzenie było na moje oko na jakieś 80-100cm,było....
kuszczyk
10-08-2012 10:18:22
hr
Ja mieszkam w otulinie KPN i uważam, że gospodarka wodna w otulinie jest ... słaba. Bobry wykonują swoją pracę i to jest ok. Jednak nikt nie kontroluje nadmiernego bobrów grasowania. Tutaj ujmę się za mieszkańcami.

SCRUBBY
GOŚĆ
02-11-2012 14:31:09
hr
Musimy jednak pamiętać, że Bobry były tu na długo przed człowiekiem. Tak zgodzę się z tym, że działalność tych miłych zwierzątek powinna być w jakimś stopniu kontrolowana przez przyrodników z Parku Narodowego. Musi być jakiś sposób aby pogodzić bobrowe rodziny i mieszkańców wsi na terenie Kampinosu.
szwendak
05-11-2012 11:09:46
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...