strona w naprawie zapraszamy jutro ;)

 Szwendak


Śmietniki w Kampinosie
Forum
Co roku Kampinoski Park narodowy odwiedza średnio licząc od około 600 do 900 tysięcy turystów. Znaczna a nawet przeważająca część skupia się we wschodnich rejonach Puszczy. Okazuje się, że przynoszą oni i zostawiają w lesie ogromne ilości różnego rodzaju śmieci. Trzeba pozytywnie przyznać, że coraz rzadziej widuje się śmieci  porzucone po prostu w lesie. Niestety większość śmietników w okolicach polany Opaleń, parkingu w Truskawiu czy Roztoce aż pęka od nadmiaru pakowanych do nich śmieci. Pracownicy parku jako jedną z alternatyw pozbycia się śmieci z Kampinosu proponują usunięcie koszy na śmieci. Nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Nie wiem czy przyniesie to skutek pozytywny czy wręcz przeciwnie będzie przyczyna jeszcze większego zaśmiecenia szlaków. Pełne kosze śmieci są nie lada gratka dla bezdomnych psów a nawet dzikich zwierząt. Sam osobiście widziałem dzika wyjmującego jakieś odpadki ze śmietnika przy parkingu. Kiedyś przeczytałem w przewodniku po Kampinosie, że każdy dobry turysta skoro tylko ma siłę przynieść do lasu pełna butelkę napoju to tym bardziej może ja wynieść pustą o wiele już lżejszą.

Co myślicie nad pomysłem usunięcia śmietników z Puszczy? Czy to dobry pomysł? A może ktoś z Was wpadł na jakiś kompromisowy pomysł?
szwendak
11-03-2013 13:14:01
hr
O wreszcie coś nowego do przeczytania. Nie jestem Waszym klubowiczem ale chętnie odwiedzam stronkę co jakiś czas. Dobry temat poruszyłeś SZWENDAKU. Usunięcie śmietników z Kampinoskiego Parku Narodowego ??? Ciekawa propozycja ale to chyba nie tędy droga. Może przy głównych parkingach ustawić osobne śmietniki na surowce wtórne? Chyba już lepiej niech te śmieci wrzucają do pojemników niż by mieli je zostawiać gdzieś pod krzaczkiem.
Pozdrawiam.
GOŚĆ
11-03-2013 13:20:14
hr
Nie, lepiej wprowadzić opłatę śmieciową 19,50 pln od każdego pieszego, 37 pln za każdego rowerzystę oraz 89 pln za każdą rodzinkę. Panowie jeżdżący terenówkami po puszczy mieli by co robić by zrekompensować wypalone paliwo. Pozdrawiam.
GOŚĆ
11-03-2013 15:27:37
hr
Oto zbieramy żniwa przeludnienia Warszawy. Na wschodzie KPN w cieplejsze pogodne dni chmary ludzi z psami, imprezującymi na polanie w Pociesze, Truskawiu, Wólce Węglowej i wielu innych miejscach szczególnie we wschodnich rubieżach KPN. Jazda motorami terenowymi,quadami i masowe śmiecenie. Nasza ukochana Puszcza za niedługi czas stanie się deptakiem przypominającym Las Kabacki w sobotnie, ciepłe przedpołudnia. A wszystko przez nadmiar propagandy tego terenu, filmiki reklamujące ten obszar w internecie itp.
Obecność lub nie koszy na śmieci w tej materii niema tu nic do rzeczy.
GOŚĆ
11-03-2013 15:39:44
hr
Jeśli corocznie Kampinoski Park Narodowy odwiedza ok.900tyś. turystów,to likwidacja koszy była by pomyłką,kosze są poprostu za małe,może pasują do otoczenia,bo zrobione z drewna,ale mało pojemne.Wiele śmieci wywalane jest też przez mieszkańców okolicznych wiosek,oraz odpady budowlane(wchodzi ustawa o przejęciu śmieci przez gminy,może ona coś zmieni na lepsze).Skoro kosze na śmieci są przepełnione to trzeba częściej je opróżniać.
Paweł
GOŚĆ
12-03-2013 10:23:52
hr
Muszę Wam powiedzieć, że sprawa koszy jest dość skomplikowana. Ostatnio moja znajoma była na wypadzie w tatrzańskim Parku Narodowym. W tym parku śmietniki sa tylko na wejściu na szlak i przy schroniskach.
szwendak
23-03-2013 20:51:35
hr


Dodawanie Wpisu

Treść:

Aby dodać Wpis musisz udowodnić, że nie jesteś botem

żeby to zrobić przepisz liczbę(5 cyfr)

anty_bot

Liczba z rysunku:

 klub nasz_kpn ciekawe_miejsca ciekawe_trasy
krajobraz zwierzęta my_na_szlaku miejsca roślinki wydarzenia wspomnienia
galeria
Aktualna pogoda w Kampinoskim Parku Narodowym Artykuły o Kampinoskim Parku Narodowym Linki związane z Kampinoskim Parkiem Narodowym mapa parku KPN Wpisy użytkowników portalu
Copyright 2010-2011 Wszelkie prawa zastrzeżone. CODE & DRESING NET6
Zgubiłeś się? - Mapa serwisu  - Szukaj
Powiększenie zdjęcia
Trwa ładowanie zdjęcia...