Kosściuszko Tadeusz
1746 - 1817
Naczelnik sił zbrojnych podczas insurekcji 1794 roku. Broniąc oblężonej Warszawy współpracował z mieszkańcami Puszczy Kampinoskiej, informowali go o ruchach wojsk nieprzyjaciela. Kościuszko wykorzystywał też puszczę jako pomost łączący Warszawę z innymi dzielnicami kraju.
Informacja zaczerpnięta z książki "Wierna Puszcza" Maria Kann
0.003589
r6xjHyBAo8af92OHhcTTeBnen8pSAdxBMWTHN8HB